Cafe Açarken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

cafeler içecek servislerinin daha yoğunlukta olduğu bir olsa da; restoranların, kafelerin ihtiyaç duydukları her şeye bunlar da ihtiyaç duyar. Öyleyse cafe açarken nelere dikkat etmeliyiz? Dikkat etmeniz gereken birçok husus vardır. İlk olarak cafeda alkollü içecekler satılacak olduğundan bir içkili yer açma ruhsatı edinmeniz gerekecek. Bu ruhsatı almaya hak kazandıktan sonra işletmeyi işletecek hakkı elde edeceksiniz. Bir diğer dikkat edilecek hususlar cafe adisyon programı sistemleridir. Bu da yeme içme sektöründe faaliyet gösterecekler için çok önemli bir konudur. 

Cafe Otomasyon Sistemleri

işinizi daha sistematik hale sokmalı, size kolaylıklar sunmalı ve birçok işleve sahip olmalıdır. Örneğin bilgisayar programları tüm yeme içme sektörlerinde vardır. Bu cafe adisyon programı masa takibi yapılabilir, paket servisler kontrol edilebilir,

rezervasyonların durumu kontrol edilebilir ve stok analizi yapılabilir. Cafeda kullanılacak bilgisayar programlarının basit bir arayüze ve güçlü bir sisteme sahip olması önemlidir. Gelecek siparişlerin neredeyse tamamı içecek ağırlıkta olduğundan program bu duruma uyarlanmalıdır. Müşterilerin verdiği siparişleri garson kolayca sisteme girebilmeli, müşterilerin isteklerini (buz ekletme ya da ekletmeme gibi.) masa notlarına yazabilmeli ve tüm bu bilgiler baristanın kullandığı ekranda eş zamanlı olarak belirmelidir. Cafeda kullanılacak cafe adisyon programı oldukça seri bir biçimde ve hatasız çalışmalıdır. Ayrıca yine firma yetkililerine detaylı raporlamalar yapma imkanı ve stok maliyet analizi yapma imkanı sunmalıdır.