Restoran Programı Nasıl Olmalı

Restoran programı nasıl olmalı Restoranların müşteri memnuniyetlerini arttıran ve yönetimsel kolaylıklar sağlayan en önemli ekipmanı şüphesiz ki restoran adisyon programlarıdır. Restoranlar kullandıkları bu programlar sayesinde operasyonlarını daha işlevsel ve verimli hale getirebilirler.

Restoran cafe adisyon programı programlarının bu kadar önemli olası sebebiyle seçilecek program konusunda dikkatli davranılması gerekir. Öncelikle seçilecek programın restoranın iş akışına uygun olması ve işletmenin ihtiyacı olan özellikleri barındırması gerekmektedir.

Restoran programlarının nasıl olması gerektiği konusuna gelinecek olunursa kesinlikle kullanıcı ara yüzünün kolay olması ve rahatlıkla öğrenilebilir olması gerekmektedir. Diğer bir yandan Sipariş girişlerinin rahatlıkla yapılması gerekmektedir. Girilen siparişlerin hem mutfakta bulunan adisyon sistemine hem de kasada bulunan adisyon sistemine eş zamanlı olarak düşmesi gerekmektedir. Ayrıca siparişlerde oluşabilecek özel isteklerin de bu sistemler üzerinden rahatlıkla girilebilmesi gerekmektedir.

Restoran adisyon programı programları mutfak kısmında da etkili bir şekilde kullanılabilir olması gerekmektedir. Siparişlerin sıralı bir şekilde dökümlenmesi ve gönderilen siparişlerin ekrandan silinmesi gerekmektedir. Ayrıca mutfakta ki stokların düzenli ve eş zamanlı olarak rahatlıkla takip edilmesi gerekmektedir.

Yönetimsel olarak ise kasa işlemlerinin rahatlıkla görülebilmesi gerekmektedir. Diğer bir yandan gün sonu işlemlerinin hatasız bir şekilde yürütülmesini sağlaması gerekmektedir. Tanımlanan cari hesapların hareketlerinin de sorunsuz olarak bilinmesi gerekmektedir. Ayrıca faturalama işlemlerinin ve çalışanların dosyaları da sistem üzerinde rahatlıkla izlenmesi ve gerekli işlemlerin yapılması gerekmektedir.

Son olarak girilen bilgilere her zaman ulaşılmalı ve yapılacak analizle için gerekli raporları sunmaları gerekir.

Restoran programı nasıl olmalı, sorusu restoran açmayı düşünen insanların aklına gelen sorulardan bir tanesidir. Öncelikle restoran açmak için adisyon sistemini güzel yönetmeniz gerekecektir. bu adisyon sayesinde garsonlar işlerini güzel yönetebilecek ve müşterilerin servis ve siparişlerine anlık ve hızlı olarak cevap verebilecektir. Restoranlar için tasarlanan ve en mükemmel adisyon yazılımı tüm ihtiyaçlarına cevap veren özenle yazılan bir adisyon takip sistemidir. Garsonlar tarafından alınan siparişler tablet ya da elektronik bir cihazla alınır, o anda mutfaktaki ekranda yansıyarak zamandan tasarruf sağlanır. 

Restoran Programının Faydaları Nedir?

Masalardaki hesaplar, merkezi kasa tarafından masanın adisyonu çıkartılarak hazır bir hale getirilir ve tahsilat gerçekleştirilmiş olur. Garsonlar bu adisyon sayesinde takip edilir hangi garson hangi masayla ne kadar çok ilgilenmiş, kaç müşteriye hizmet edilmiş ya da ne kadar çok satış yapılmış gibi sorulara bu adisyon sistemi ile çok rahat bir şekilde ulaşılabilir. Eskiden bir çok restoran adisyon sistemini kullanmadan önce birçok karışıklıklarla karşı karşıya gelebiliyordu. Siparişlerin karışması, masalardaki hesapların karışması gibi sorunlar olabiliyordu. Restoran programı nasıl olmalı derseniz, adisyon programı kurulmalı ve bu adisyon sayesinde restoranın iş verimini arttırabilir, akış doğru sağlanır, mali açıkların olmasının önüne geçebilir, raporları inceleyebilir ve müşteri memnuniyetini sağlayabilirsiniz. Kullanımı basit  olan bu adisyon sistemi ile işletmenizin akışını bozmadan devam ettirebilme ve müşteri odaklı çözümlere ulaşabilmenize katkı sağlar.